arama

Sanabelle Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Sanabelle Kedi Maması

Sanabelle Kedi Maması

            Bir Alman markası olan Sanabelle marka kedi mamaları bizlere gayet geniş bir ürün yelpazesi sunmakta. Pek çok kedi sahibi tarafından bilinen bir mama türüdür. Özellikler iştahsız kedilerin iştahını kabartan bu mama bilinen en lezzetli mamalardan. Bilindiği üzere kediler için her yaş gurubuna ait mama çeşitleri bulunmaktadır. İdrar yollarında tıkanıklık gibi pek çok hastalıkta kediler veterinere gösterildikten sonra mama takviyesiyle hastalıklarını atlatmaktadırlar. Yavru kediler, genç kediler, orta yaşlı ve yaşlı kedilerin damak tatları ve almaları gereken vitaminlerin farklılık göstermesinden dolayı mama üreticisi şirketler mamullerini bu durumları göz önüne alarak üretir ve sınıflandırır.

 

2014’te yapılan bir araştırmaya göre Türkiye de en çok satılan kuru kedi maması sıralamasında Sanabelle kedi maması 4. Sırada yer almıştır, aslında her geçen yıl Türkiye’de ki büyüme hızını yukarılara doğru yükseltmektedir. Bunda en büyük pay ise hem lezzetli olması hem de sağlıklı olması gösteriliyor. Fiyat bakımından ise pahalı olduğu söylenemez. Hele ki fayda/maliyet dengesine bakacak olursak Sanabelle kendisinden daha pahalı olan pek çok mamadan daha da yararlıdır. Zaten bu mamayı tadan kedilere diğer mamaları yedirmekte zorlanırsınız. Keza onlar bu markaya bayılırlar. Kediler mamaları içlerinde bulunan yağ oranlarına göre lezzetli bulurlar. Ne kadar yüksek yağ oranı o kadar lezzetli fakat bir o kadar da zararlı.

Ama Sanabelle ye baktığımız zaman yağ oranı değişen ürünlerine rağmen ortalama % 14’ler de bu da çok iyi bir mamul olduğunu zaten bizlere belli ediyor. Tek eksik yanı ise bazı ürünlerinde bitkisel yağ oranının biraz fazla olması gibi görünüyor. Hem Amerika kıtası kalite standardı sahibi olan marka hem de Avrupa ülkeleri kalite standardı belgelerine sahip. Bunun yanında ürünlerinde gdo, renklendirici, tatlandırıcı ve kimyasal ürünler kullanmıyor. Taze et kullanıyor ve pek çok markanın aksine kullandığı bütün et ürünlerinin isimlerini mutlaka satın alan müşterilerinin görebileceği şekilde paketleri üzerinde yer veriyor. Ürünlerinde kediler ve pek çok hayvanlar için zararlı olan tahıl ürünlerine yer vermediğini söyleyen firma bir dönem kısırlaştırılmış kediler için üretilen mallarında bir miktar olduğunu daha sonra bu ürünlerinde de kullanmamaya başladıklarını açıklamıştı. Diğer pek çok mama markasında tahıl kullanıldığını görebilirsiniz. Sanabella şu an bünyesinde 16 çeşit mamul barındırıyor ve bunlardan 9 tanesini Türkiye’de satışa sunuyor. Bu ürünler şu şekilde sıralanabilir;

 

 

 

 

 

1- Tuzsuz mama hamile kediler için üretilmiş ki diğer pek çok markada bulunmuyor,

2-Yetişkin kediler için,

3-Kümes hayvanlı mama,

4-İdrar yolu problemli kediler için özel hazırlanan mama,

5-Kısırlaştırılmış kediler için özel üretilen mama,

6-Yaşlı kediler için hazırlanan mama,

7-Yavru kediler için,

8-Diyet maması özellikle zayıflatılması şart kediler için üretilmiş,

9-Kuzu etli mama,

10-Alabalıklı kedi maması hasta ve hassas kediler için

Sanabelle Kedi Maması

Diğer türlerini gerek fiyat gerekse de üretimde ki azlığı bahane eden imalatçı firmalar henüz ülkemize getirtmiyorlar. Aslında ticari amaçlı olarak muhtemelen alıcısının az olacağına inanaraktan bu mallardan sipariş etmedikleri de düşünülebilir. Piyasa da ki pek çok markaya nazaran daha lezzetli ve daha az yağlı olması, pek çok markanın % 30-%40 seviyelerinde tutuğu protein oranının kimi ürünlerinde % 11 e kadar düşmesi ve maksimum % 16 seviyelerine çıkıyor olması da tercih edilen en önemli özelliklerinden biridir. Köpek maması markası Bosch un da üreticisi olan firma yaklaşık 35 senedir evcil hayvan maması üretmekle kalmıyor pek çok Alman şehrinde de müşterilerine veterinerlik hizmeti de sağlıyor. Kedilerimizin sağlıklı beslenmeleri ve rastgele mamalardan yememelerine dikkat etmenizi temenni eder olabildiğince açık mama almaktan kaçınmanızı tavsiye ederim.