arama

Sanabelle Light Yetişkin Kedi Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Sanabelle Light Yetişkin Kedi Maması

Hayvanlar’ da yaratılışları bakımından, beslenme ve bakımı ihtiyaç duyan canlı varlıklardır. Onlara kaliteli bir yaşam sunmak adına, yapılarının elverişli olduğu ortamlarda gelişimleri sağlamak gerekmektedir. Her hayvan farklı doğa ortamlarında yaşama özelliğine sahiptirler. Kedi ve köpek gibi hayvanlar, rahat hareket edebilecekleri, koşabilecekleri ve oynayabilecekleri ortamlara sahip olmak isterler. Sahiplenme işlemini yapan kişi maksimum seviyede bu olanakları hayvanlara sunmak durumundadır.

 

Hayvanların bakımında, düzenli olarak ve sık sık vücut ve tüy bakımları yapılmalı, aşıları var ise zamanında ve eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Hayvanların rahatsızlanmaları durumunda en kısa zaman zarfında bir veteriner hekime götürülmesi gerekmektedir. Kendi yöntemlerimiz ile tedavi etmeyi düşünmek, hayvanın yaşamını riske atmamız anlamına gelmektedir. Hayvanların beslenme alışkınlarının dengeli ve düzenli olması için, içeriğinde onların sevdikleri ürünleri barındıran gıda maddelerinin yer aldığı mamaları tercih etmemiz gerekmektedir.

 

Günlük hayatta evde artmış yemeklerin onlara sunulması, açlık hislerini yok etmelerini sağlasa da, sağlıklı gelişimlerinin eksik ve tam olmamasına da sebep olmaktadır. Mama tercihlerinde, hayvanın cinsi, yaşı ve gün içerisindeki aktiviteleri baza alınarak en doğru seçim yapılmalıdır. Kedi ve köpek gibi hayvanlarda mama haricinde, süt ve süt ürünlerinin de tüketilmesi sağlanabilir.

 

Bu ürünleri hayvanlarda severek ve iştah ile tüketeceklerdir. Süt ve süt ürünleri, hayvanın daha sağlıklı bir kemik yapısına sahip olması açısından oldukça önemlidir. Bazı hayvanlar yapısı gereği inatçı oldukları için, gelişim evresinde tükettikleri gıdalar harici farklı gıdaları ilerleyen zamanlarda tüketmeyi ret ederler bu sebep ile dengeli beslenme alışkanlığı kazanmaları için onlara uygun mamalar ile gerçekleştirilebilmektedir.

 

 Sanabelle Light Yetişkin Kedi Maması İçeriğinde;

 

Pirinç, karaciğer, taze et unu, balık yağı, hidrolize edilmiş et, pancar küspesi, midye tozu, kurutulmuş kızılcık, keten tohumu ve maya gibi gıdaları içermektedir. İçerdiği ürünler sebebi ile vücudun ihtiyaç duyduğu besinsel değerleri de içerisinde barındırmaktadır. Tam doyum maması görevini üstlenmektedir.

 

 Faydaları;

 

 • Kilo sorunu olan kediler için, tahılsız ve glütensiz üretildiği için destekleyicidir.
 • Kedilerin ideal kilolarını korumalarına yardımcı olur.
 • Eklem gelişimlerine katkı sağlarken, kan dolaşımının da normal seyirlerde olmasına yardımcı olur.
 • Lezzetli ve kolay sindirilebilir içeriğe sahiptir.
 • Uzun süre tok tutar ve açlık hissi yaratmaz.
 • Kedilerin yaşayacakları şeker ve kalp hastalıklarını önleyici özelliğe sahiptir.
 • Sevdikleri ürünleri içerisinde barındırdığı için, severek ve iştahla tüketmelerine yardımcı olur.
 • Ağızda oluşabilecek tır tır ve bakterileri yok eder.
 • Tüylerin ve gözlerin daha parlak olmasına yardımcı olur.

 

Kullanımı;

 

1 yaş ve üzeri obezite kedilerin ve yetişkin kediler için kullanılması önerilmektedir. Kedinin yaşı ve gün içerisindeki aktiviteleri düşünülerek, paket üzerindeki kullanım miktarları ile tükettirilmesi önerilmektedir. Her zaman taze ve temiz suyun yanında olması gerekmektedir. Kuru ve serin ortamlarda saklanılmalıdır, Oda sıcaklığında servis edilmelidir. Açılan paket iyi şekilde muhafaza edilmeli ve ağzı daimi olarak kapalı tutulmalıdır.

 

 Markalar;

 

Aynı içeriğe sahip birçok marka adı altında ürünleri bulmamız mümkündür. Pet shop ve büyük marketlerden kolaylıkla temin edilebilir. Arada satılan ürünleri tercih etmemeliyiz. Satın alma işlemini yaparken öncelik olarak ürünün son tüketim tarihi kontrol edilmeli ve geçmiş tarihli ürünler asla alınmamalıdır.

Sanabelle Light Yetişkin Kedi Maması

Geçmiş tarihli ürünler hayvanımızın zehirlenmesine sebebiyet verebilir. Genelde 12 kg paketlerde satışı gerçekleştirilmektedir. Sıradan birçok bilinmeyen mama ürünlerinden daha uygun fiyatlara satılmaktadır. 12 kg bir paketin fiyat aralığı piyasada 70 ila 80 lira arasındadır. Diğer bilinen markalar arasında, Profine Light, Happy Cat, alice, Hills, Spectrum Cimio, Science ve Proplan gibi markalar yer almaktadır.