arama

Sapphere Kalamar ve Ton Balıklı Kedi Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Sapphere Kalamar ve Ton Balıklı Kedi Konservesi

Bir kedi maması alınırken bilinmesi gerekilen şeyler vardır. Örneğin bir mamada neler olmalıdır, protein, yağ oranı ne kadar olmalıdır, kedinize uygun mu? Bu tür soruların cevabı bilinirse kediniz için en uygun mamayı alabilirsiniz. Sapphere kalamar ve ton balıklı kedi konservesi kediniz için özel olarak hazırlanmış bir kedi mamasıdır. İçerisinde kediniz için yararlı, besleyici, lezzetli içerikler bulunmaktadır. Sapphere kalamar ve ton balıklı kedi konservesini tanımak için yukarda yer alan sorulara cevap vermek gerekilir.

 

Bir kedi mamasında öncelikle bolca et olmalıdır. Kediler etçil canlılardır ve besin olarak et onlar için çok değerlidir. Bu yüzden bolca tüketmeleri gerekir. Aldığınız mamada et yoksa ya da az ise tekrar düşünebilirsiniz. Bir kedi mamasında önerilen et türleri özellikle balık ürünleridir. Çünkü balık ürünleri içerilerinde bulunan besin değerleri bakımından zenginlerdir ve hayvan vücudu için son derce yararlıdırlar. Sapphere kalamar ve ton balıklı kedi konservesinde sadece et ve su bulunmaktadır.

 

Herhangi bir başka besin – katkı maddesi içermez. Özellikle kullandığı etlere bakıldığında kalamar ve ton balığı görülür. Bu içerikler kedi beslenmesi için önemli olduğuna değinmiştik. Balıketinde bolca Omega 3ve Omega 6 bulunmaktadır. Omega 3 ve Omega 6 başta kalp olmak üzere beyin, göz, sinir sitemi ve bağışıklık sistemi için çok önemli bir içeriktir. Vücudu zinde tutan ve sağlıklı kalmasını sağlayan bir içeriktir. Bu yüzden uzmanlar tarafından en çok önerilen etler arasındadır.

 

Bir kedi mamasında önemli bir diğer nokta elbette protein ve yağ oranıdır. Bir kedi mamasında olması gereken en az oran %7,5 ile 12 arasında olmaktadır. Sapphere kalamar ve ton balıklı kedi konservesinde bu oran %15 civarındadır. Bu yüzden Sapphere kalamar ve ton balıklı kedi konservesi protein açısından zengin bir mamadır diyebiliriz. Proteinin önemli olma nedeni vücudu bir zırh gibi kaplayarak vücudu korumasıdır. Bunu yaparken hücreleri onarır, yeniler ve antikorlar üretir.

 

Özellikle antikorlar üreterek vücut içinde mikropların yer edinmesini engeller ve yaraların enfeksiyon kapmasını engeller. Sapphere kalamar ve ton balıklı kedi konservesinde kullanılan yağ oranı %3 olarak belirtilmiştir. Bu oran bir kedi mamasında olması gereken yağ oranlarından biridir. Yağ kedinizin enerjisini sağlayan ve vücut yapısını koruyan içeriğe sahiptir. Yağ eksiğinde vücut fonksiyonları görevlerini tam olarak yerine getiremez ve vücut enerji ihtiyacını karşılayamaz. Bu yüzden önemli bir içeriktir.

 

Özellikle mama alırken kedinizi tanımanız çok önemlidir. Çünkü her kedinin kendine has olan özellikleri vardır. Bazı besinler kedilere zarar vermezken kedinin bu besine olan hassasiyeti yüzünden kediniz zarar görebilir. Bu yüzden mama almadan önce kedinizi tanımanız gerekmektedir. Ayrıca bütün kediler için zararlı olan içeriklerin de bilinmesi gerekilir. Örneğin çoğu mamada tahıl ve sebze içerikleri kullanılır. Az kullanıldığında yararlı olan bu içerikler oran olarak çoksa kedinize zarar veriri.

 

Çünkü kedinizin alması gereken besin değerlerini tam olarak karşılayamadıkları için kediniz sürekli hastalanma, uyuşukluk görülür. Ayrıca kediniz asla tam olarak doymaz. Sürekli yer ve dışkılar. Bu yüzden kedinizi tanımaz çok önemli bir hal almaktadır. Sapphere kalamar ve ton balıklı kedi konservesi kediniz için uygun bir mamadır. İçinde kedinizin sağlığını koruma amaçlı çok fazla besin değeri kullanılmıştır. Sapphere kalamar ve ton balıklı kedi konservesi sayesinde:

Sapphere Kalamar ve Ton Balıklı Kedi Konservesi

 • Kediniz daha az hastalanacak
 • Kedinizin vücudunda zararlı mikroorganizmalar yer edinmeyecek
 • Sağlıklı göz, beyin, sinir sitemini sağlanacak
 • Kediniz için lezzetli bir içerik olduğundan kediniz severek yiyecek,
 • Kediniz zinde ve enerjik olacak

 

Görüldüğü gibi Sapphere kalamar ve ton balıklı kedi konservesi kedini için önerilebilir bir markadır. Besinler yeterli ve uygundur.