arama

Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesi

Kedilerin beslenmesinde seçilen kedi maması çok önemlidir. Kedinize yeni bir mama satın alacağınız zaman kedinizin özelliklerini ve kediniz için gerekli birtakım kriterleri göz önünde bulundurarak titiz bir araştırma yapmanız gerekir. Bir mamanın kediniz için iyi olması yalnızca o mamanın özellikleriyle ilgili değil, kedinizin özellikleriyle de ilgili bir durumdur. İyi bir kedi mamasının içinde protein oranı fazla, yağ oranı az olmalıdır. Bununla beraber seçtiğiniz mama kedinizin yaşamsal fonksiyonlarını gerçekleştirebilmesi için gerekli bazı maddeleri içermelidir.

 

Kedilerin beslenmesi konusunda pek çok kedi sahibi yaş mamalar ve kuru mamalar arasında bir seçim yapmakta zorlanmaktadırlar. Bu tür karar veremedikleri durumlarda başvurdukları ilk yol internet siteleri üzerinden birbirlerine veya konunun uzmanı kişilere danışmaktır. Bu internet sitelerinde “Yaş mama mı, kuru mama mı?” sorusuna verilen yanıtlar genellikle aynıdır ve şöyledir:

 

– Yaş mamalar kedinizin günlük içmesi gereken su miktarını vücuduna alabilmesi için kedinize yardımcı olur. Bu sayede kedinizin böbrekleri ve idrar yolları pek çok hastalıktan korunur. Özellikle erkek kediler için günlük yeterli miktarda su içmeleri çok önemlidir.

– Kuru mamalar kedilerinizin dişlerinin temiz kalmasını sağlar. Kedinizin ağız ve diş sağlığını korumasına yardımcı olur.

 

Kedinizi dilediğiniz gibi kuru veya yaş mamalarla besleyebilirsiniz. Ancak hangi mamayla besliyor olursanız olun kedinize mamanın yanında yeterli miktarda, temiz ve taze su vermeniz gerekmektedir. Kediler yeterli miktarda su içmezlerse vücutlarında pek çok şeyi gerçekleştiremezler. Örneğin; kediler kendilerini temizleyebilen hayvanlardır. Genellikle kedileri kirli görmek pek mümkün değildir. Ancak kirli bir kedi görürseniz susuz kaldığını düşünebilirsiniz. Çünkü kediler yeterli miktarda su içemediklerinde kendilerini temizleyemezler.

 

Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesi adından da anlaşılabileceği gibi tavşan ve tavuk içeren bir kedi konservesidir. Bu mamanın içeriğine bakacak olursak şunları görebiliriz; %9 ham protein, %4 ham yağ, %2, ham kül, %81 su, %0.50 ham lif. Normal şartlarda, ortalama özelliklere sahip bir kedinin günlük ihtiyaç duyduğu besin değerlerini karşılayabilmesi için 400 gram kedi maması yemesi gerekir.

Bu da eğer kedinizi Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesi ile beslemek isterseniz bu kedi mamasından günde 5 adet kedinize yedirmeniz gerektiği anlamına gelir. Çünkü Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesi 80 gramlık kutularda satılmaktadır. Ancak Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesi besin değerleri yönünden incelendiğinde günde 2 veya 3 kutu Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesi kediniz için yeterli görülmüştür ve tavsiye edilmiştir.

 

Bu miktarı kedinize 2 veya 3 öğünde vererek kedinizi besleyebilirsiniz. Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesi 80 gramlık kutularda satıldığı için kutusunu açtığınız kedi mamasını saklamanız gerekmeyebilir. Fakat eğer herhangi bir sebepten dolayı Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesini saklamanız gerekirse mamayı mutlaka buzdolabında muhafaza etmelisiniz. Ayrıca delinmiş, hasar görmüş veya açılmış mama kutularını kesinlikle satın almamalısınız. Çünkü özellikle konserve mamaların kutularında muhafaza edilmeleri bozulmamaları için çok önemlidir.

Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesi

Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesi yüzde yüz doğal ve sağlıklı bir kedi mamasıdır. Kediniz için çok faydalı vitaminler içerir ve tahılsızdır. Tahıllar genel olarak kediler için faydası olan besinler değillerdir. Buna rağmen pek çok kedi mamasında tahıl kullanılmasının sebebi kedi maması üretimi için ucuz ham madde sağlamaktır. Ancak Sapphere Tavuk ve Tavşanlı Kedi Konservesi tahıl içermez ve kedinizi bu mama ile beslediğinizde kedinize faydalı olmayan bir şeyi satın almış olmazsınız. Kediler doğaları gereği et obur hayvanlar oldukları için protein ağırlıklı beslenmeleri onlar için daha doğrudur.