arama

Sapphere Tavuklu Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Sapphere Tavuklu Kedi Konservesi

Hayvanlar insan hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Hayvanlarımız güven ve konfordan taviz vermeyen, sevme ve sevilme zamanını kendi belirleyecek kadar özgürlüğüne düşkün şirin varlıklardır. Sistematik bir şekilde yetiştirilmeleri gerekir. Hayvanlar için en önemli faktörlerden biri onları iyi tanımaktır. Gereksinimlerini tam olarak bilmemiz gerekir. Tüm sevimliliklerine rağmen iyi anlaşılamadığı zaman pişmanlık ve suçluluk duygusu içerisinde terk edilen ya da başkasına verilen dostlarımızı düşünürsek onlara sahip çıkmanın ve tanımanın önemi ortaya çıkmaktadır. Hayvanlarımızın yaşamını mutlu ve dengeli bir şekilde sürdürebilmesi için temel ihtiyaçlarının karşılanması çok önemlidir. Hayvanlarımızın sağlıklı büyümesi ve sağlıklı bir yaşam geçirebilmeleri için yeterli ve dengeli beslenmeleri gerekir. Kullanılan mamanın güvenilirliği ve tazeliği önemlidir

 

Beslediğimiz hayvanların başında kedi ve köpekler gelmektedir. Kedi ve köpeklerin vücudu insana benzemektedir. Protein, yağ, karbonhidrat, kalsiyum, sodyum, fosfor ve A,D,E vitaminlerine ihtiyaç duyarlar. Eksik alımları bazı rahatsızlıklara yol açabilir.

En ideal olanı bütün bunların orantılı bir şekilde verildiği mamalardır. Bu hem zahmetsiz hem de sağlıkları için önemlidir. Kedilerin bakımı çok özen gerektirir. Kedilerin kendine ait bir yuvası, her zaman temiz tuvalet kabı, temiz suyu ve maması olması önemlidir.

Bunların yerinin değişmemesi gerekir. Uzun tüylü kedilerde günlük olarak tüylerin fırçalanması ve gözlerin temizlenmesi gerekir. Kendine ait top ve oyuncaklar sıkılmalarını ve etrafı tırmalamalarını engeller. Kediler banyo yapmaktan hoşlanmazlar ve tüylerini yalayarak temizlemeye çalışırlar.

Kediler banyo yaparken dermatolojik şampuanlar kullanılmalıdır. Tüyleri sık taranmalıdır. Kediler tuvalet konusunda daha problemsiz hayvanlardır kabı temiz olduğu sürece ve sakin oldukları sürece etrafı kirletmezler. Kediler beslenme konusunda seçici hayvanlardır. Günde 4-5 defa yemek yerler. Her kedinin farklı bir damak tadı vardır. Beslenmesi mama ile başlanırsa kedi mamaya alışır konserve ile başlanırsa kedi konserveye alışır. Kedimiz mama ile besleniyorsa damak tadına uygun bir mama seçmeliyiz. Yaşına ve ağırlığına uygun bir mama olmalıdır. Mutlaka kullanım kılavuzuna göre mamayı vermek gerekir. Konserve mama kullanırken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta kedimizin yaş ve boyutudur. Yavru kedi için özel mama kullanmamız gerekir.

 

Kullanım kılavuzuna uygun ölçütlerde mamayı vermeliyiz. Kedimiz için beslenmesi çok önemli ve zor bir iştir. Bu durumda devreye Sapphere Tavuklu Kedi Konservesi Devreye girmektedir.

Seçici kediler için özel hazırlanmış bir besin kaynağıdır. Kediler için severek yiyebileceği parça tavuk eti ve tavuk ciğeri içeren vitamin katkılı lezzetli bir konserve kedi mamasıdır. Renklendirici ve koruyucu içermez. Şeker, tuz ve bitkisel protein içeriğinde bulunmaz. İnsan gıdası olarak tüketilebilecek kalitede hazırlanmış bir mamadır.

Mamanın içeriğinde %9 ham protein, %4 ham yağ, %2 ham kül, %0,5 ham lif, %81 su, yem katkısı olarak da jelleştirici, kalsiyum, karbonat ve 30 mg/kg E vitamini bulunur.

Sapphere Tavuklu Kedi Konservesi

İçerik olarak gayet besleyici ve sağlıklı olan Sapphere Tavuklu Kedi Konservesi kediler için önemli bir besin kaynağıdır.

Yetişkin kediler için günde 2-3 adet verilmesi tavsiye edilmektedir fakat kedilerin günlük beslenme miktarları aktivite, egzersiz durumu, çevre şartları, mizaca ve psikolojik durumuna bağlı olarak değişmektedir. Kullanma kılavuzunda yazan verilmesi gereken miktarlar bu faktörlere bağlı olarak değiştirilebilir.

Taze içme suyu daima mamanın yanında bulundurulmalıdır. Mama oda sıcaklığında saklanabilir. Açıldıktan sonra buzdolabında saklanma ve maksimum 3 gün içerisinde tüketilmelidir. Sapphere Tavuklu Kedi Konservesi kedi sahiplerinin içini rahatlatacak ve işlerini kolaylaştıracak önemli bir mamadır.