arama

Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi

Kediler fazla disiplinden hoşlanmayan hayvanlardır. Kedi beslerken ilk dikkat etmeniz gereken şey onu sıkmamaktır. Kediler psikolojileri çabuk bozulan hayvanlardır. Kediler genelde yaşamak istedikleri alanı kendileri seçerler. Bu alanlar konusunda üzerlerinde çok fazla ısrarcı olmamak gerekir. Kediler zaten zamanla girmemesi gereken yerleri kendileri öğrenir. Sokaktan bulunan kediler diğer kedilere oranla daha fazla söz dinleyen ve iletişim yönü daha kuvvetli olan canlılardır. Sevilmekten çok hoşlanırlar ve yasaklara son derece dikkatlidirler.

 

Özellikle kedi sahibi olmak istiyorsanız sokaklardan temin edebileceğiniz hayvanları tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. Para ödemeksizin hayvan sahibi olabilir ve onlara yardım edebilirsiniz. Bebek kediler 6.aya kadar anneye bağımlı bir şekilde yaşar. 6.aydan sonra vücutlarında birçok değişiklik olur. Görme, tat alma, koklama, dişlerinin gelişimi bu aylarda ortaya çıkar. Kedilerin beslenme şekli sadece organ olarak midesini etkilemez.

 

Kedilerin tüylerini parlak olması tüylerinin çok olması ve derisinin sağlıklı olması ağızdan alınan besinlerle doğrudan ilişkilidir. Kedilerin vitamin yönünden desteklenmesi özellikle kalsiyum yönünden kuvvetli gıdalar ile takviye yapılması kemik ve kas sağlığı açısından çok önemlidir. Dişlerin gelişimi kediklerde4,ay ile 8. Ay arasına tamamlanmaktadır. Kediler için dişlerinin sağlığı oldukça önemlidir özellikle bebeklikten 1 yaşa geçişte anne sütünün kesilmeye başlandığı aylarda kediler katı besinlere geçmektedirler. Bu besinlere geçişte dişlerin gelişimi çok önemlidir.

 

Aksi takdirde kedinizde yeterli ölçüde beslenme gerçekleşemeyecektir ve büyümesi yavaş olacaktır. Çünkü katı besinler dönemi yani 8 ile 12 aylar arasına kediniz nerdeyse olduğu kilosunun iki katına çıkar. Normal kedilerde bu süreç bu şekilde işler. Diş gelişimi yavaş olan kedilerde ise büyüme aynı oranda zayıf olacaktır. Özelikle anne kediler 8.aya kadar kalsiyum yönünden destekli beslenmelidir. Ve mamalarına vitamin takviyesi yapılmalıdır. Veteriner kontrolü ile birlikte bu süreç işlemektedir.

 

Beslenmeden kaynaklanan rahatsızlıklar nelerdir ve bu rahatsızlıklarda neler yapılabilir?

 

 • Yetişkin kedilerde beslenmeden kaynaklanan birçok sağlık problemi nükseder. Özellikle protein fazlası olan kedilerde protein kaçakları oluşur.
 • Böbrekler kandaki zararlı mikropları vücuttan uzaklaştırmaya yarayan organlardır. Böbrek rahatsızlığı kedilerin beslenmesinden kaynaklı bir rahatsızlıktır. İleriki yaşlarda özellikle birçok kedide rastlanır. Bu rahatsızlık için özel mamalar bulunur. Bu mamalar rahatsızlığı olan kedinizin belirtilerini hafifletir ve daha rahat bir yaşam sürmesine sebep olur.
 • Kedilerin bazı gıdalara alerji olabilir buda belirli deri rahatsızlıklarını oluşturur. Eğer kediniz sürekli kaşınıyorsa ve bu hal yemekten sonra oluyorsa acilen beslendiği mamayı kesmeli ve mamanın içeriğinde bulunan hangi maddenin ona zarar verdiğini araştırmalısınız. Çeşitli mamalar deneyerek bu konuda daha fazla deneyim sahibi olursunuz.
 • Kedilerde bağırsak ve mide sorunları çok sık rastlanan şikâyetlerdir. Bu gibi şikâyetlerinin de veteriner yardımıyla çözüm sağlamanız gerekmektedir. Özellikle ishal durumunda kedinize az ve sık şekilde su içirmelisiniz. İshal önleyen mamalarda veteriner tavsiye ile kullanılabilir.

 

Neden Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi tüketmelisiniz?

Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi

 • Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi kedilerin çok severek yediği parça ton balığı ve karides içerir.
 • Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi E vitamini katkılı içinde tahıl bulundurmayan lezzetli ve kedinizi için son derece sağlıklı konserve mamadır.
 • Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi renklendirici koruyucu ve katkı maddesi içermez. Yapay tatlandırıcılar konserve içerisinde bulunmaz.
 • Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi şeker, tuz ve bitkisel protein asla içermez.
 • Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi mamanın içeriğinde ton balığı, su ve karides bulunur.
 • Sapphere Ton Balığı ve Karidesli Kedi Konservesi oda sıcaklığında muhafaza edilebilir.