arama

Schesir Jelly Ton Balıklı Somonlu Pouch Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Schesir Jelly Ton Balıklı Somonlu Pouch Kedi Konservesi

Schesir Jelly Ton Balıklı Somonlu Pouch Kedi Konservesi

Kediler insanlarla yaşayabilen onlara uyum sağlayabilen, evcilleştirilebilen canlılardan birisidir. Genellikle insanlara çok sevimli, çok şirin geldikleri için ve bakımları da diğer hayvanlara nazaran daha kolay olduğu için beslenmeleri tercih edilmektedir.

 

Kediler sevimli oldukları kadar temiz bir o kadar da faydalı bir canlıdır. Kedi örneğin tuvaletin yerini öğrenir öğrenmez tüm tuvalet ihtiyacını mutlaka ona belirlenmiş olan kumlu bölgede giderir. Ayrıca kemirgen gibi zararlı canlılara karşı da evinizi ve sizi korur.

 

Peki bu kadar temiz ve faydalı olan kedimizi nasıl beslemeliyiz? Onun sağlığı için hangi yiyecekleri yemesini sağlamalıyız? Sizlere bu makalemizde kedilerin beslenmelerinde dikkat edilmesi gereken hususları detaylı olarak açıklamaya çalışacağız.

 

Öncelikle eğer bir kedi sahiplenecekseniz yavru bir kedi sahiplenmenizi öneririz. Bunun nedeni gün geçtikçe büyüyecek olan yavru kedinizin sizin tarafından yetiştirilmesi ve size alışma sürecidir. Sahip edineceğiniz kedi yavrusunu genç yaştan itibaren beslenme alışkanlığı kazandırmak çok önemlidir. Bunu yavru kediniz daha uysalken ve kendi tercihleri ve zevkleri tam olarak oturmadan başarmanız gerekmektedir.

 

Kedi yavruları genellikle anne kediden süt emdikleri esnada annesinin yediği yiyeceklere ilgi göstermektedirler. Bu sebeplerden dolayı anne kedinin de yiyeceği yiyecekler yavru kedi açısından çok önem arz etmektedir. Sizlere de eğer kediniz süt emziriyorsa yavrusuna annesine iyi bakmanızı öneririz.

 

Kedinize kesinlikle yemek artıklarınızı yedirmeyiniz. Çünkü yemek artıklarınız kedinize fayda vereceğine tam tersine zarar verebilir. Yemek artıklarınız kedinizin sağlığını kaybetmesine neden olabilir. Buna örnek verecek olursak eğer yemek artıklarınızda bulunabilecek tuz, şeker, yağ ve baharatlar gibi maddeler kedinizin obez olmasına sebep olabilir. Aynı zamanda şeker hastası olmalarına neden olabilir.

 

Konu hakkında bilgi sahibi olan uzmanlar kedilerin beslenmesinde kedinin ihtiyacının olduğu tüm vitamin, mineral ve benzeri maddelerin dengeli bir şekilde bulunduğu mamaları öneriyorlar. Siz de eğer kedinize değer veriyorsanız kaliteli bir mama tercih edin.

 

Kaliteli mamalar arasında bulunan Schesir Jelly Ton Balıklı Somonlu Pouch Kedi Konservesi ürününü tercih etmenizi öneririz. Çünkü kediniz Schesir Jelly Ton Balıklı Somonlu Pouch Kedi Konservesinin tadına bayılacaktır. İçinde bulunan ton balığı kedinizin bu konserveyi zevkle tüketmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda Schesir Jelly Ton Balıklı Somonlu Pouch Kedi Konservesinde bulunan vitamin ve mineraller kedinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

 

Kedinize konserve mama vermenizi istememizin bir faydası da kedinize ne kadar yiyecek verdiğiniz düzenli bir şekilde takip etmenize yardımcı olmasıdır.

 

Kediler doğaları gereği et obur olduklarından dolayı sizin yemek artıklarınızı da iştahla yiyebilmektedirler. Ancak kesinlikle bunu onlara yedirmemelisiniz. Özellikle dikkat etmeniz gereken bir konu daha kedinize içinde küçük kemik parçalarının bulunduğu et türlerini kesinlikle yedirmeyin. Et içinde bulunan küçük kemikler çoğu zaman parçalanmaktadır. Parçalanan bu kemik parçaları da keskin bir şekle girebilmektedir. Keskinleşen kemik parçaları kedinizin ağzının içinde, yemek borusunda, gırtlağında, midesinde veya bağırsaklarında ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir.

 

Bunlara bir örnek verecek olursak eğer kediler genellikle yalandıklarında tüy yutarlar. Yutmuş oldukları bu tüyleri mideden atabilmek için bazen ot çeşitlerini tüketirler. Ot tükettikten sonra ise kusma eğilimi gösterip daha önce yuttukları kılları kusarak vücutlarından uzaklaştırırlar.

Schesir Jelly Ton Balıklı Somonlu Pouch Kedi Konservesi

Kaliteli bir kedi mamasında olmazsa olmaz olan bazı özellikler vardır. Bu özelliklere kısaca değinecek olursak eğer; öncelikle sağlıklı ve kolay sindirilebilir olmalıdır, kemik yapısının gelişimine katkıda bulunmalıdır, kedi kaslarının gelişmesine katkı sağlayarak güçlenmelerini sağlamalıdır, bağışıklık sistemini güçlendirmelidir. Saydığımız bu tüm özellikler Schesir Jelly Ton Balıklı Somonlu Pouch Kedi Konservesinde mevcuttur. Güvenle kedinize yedirebilirsiniz.