arama

Schesir Ton Balıklı Soslu Kedi Konservesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Schesir Ton Balıklı Soslu Kedi Konservesi

Evcil hayvan beslemek son zamanlarda yaygın bir hal almıştır. İnsanlar kedi, köpek ve kuş gibi hayvanları evlerine alarak yaşamlarına ortak etmektedir. Bir evcil hayvana sahip olmanın yalnızlığın giderilmesinin yanında stresin azaltılması, enerjinin artması ve sorumluluk yerleşmesi gibi olumlu etkileri vardır. Evde bakımının kolay olması ve rahat yaşam alanına sahip olmaları nedeniyle kediler en çok tercih edilen evcil hayvan türlerinden biridir.

 

Hayatımızı aldığımız bir hayvanın bütün sorumluluklar artık sizin üstünüzdedir. Onların bakımlarını ve beslenme gibi ihtiyaçlarının giderilmesi sizin görevinizdir. Beslenme en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Nasıl, ne ile ve ne zaman besleneceğine doğru karar vermeniz gerekir. Kedinizin hangi mamayla besleneceğine dikkat etmeli ve onun için en uygun mamayı seçmeniz gerekir. Kedilerin sağlıklı beslenmesi için hayvansal yağ ve protein içeren mamalar tercih edilmelidir.

 

Schesir Ton Balıklı Soslu Kedi Konservesi;

 

Schesir Ton Balıklı Soslu Kedi Konservesi, yetişkin kedilerin günlük beslenmesi için gereki olan besin maddelerin neredeyse tümünü sağlar. Besleyici ve sağlıklıdır. Doğal ton balığı sosu içerek yüksek kaliteli ıslak kedi mamasıdır. Göz ve kalp sağlığını korumak amaçlı bileşenler içerir. Kedinizin dengeli beslenmesi için gerekli olan vitamin ve mineral birleşimlerinden oluşur. Kaliteli ve sindirimi kolay besin maddelerinden oluşmuştur.

 

Schesir Ton Balıklı Soslu Kedi Konservesi İçeriği;

Konservesi, doğal ton balığı ve nişasta ile oluşturulmuştur. İçerisinde rotein, yağnem, lif, kül, , A vitamini, D3 vitamini, E vitamini ve Taurin bulunur. Kesinlikle katkı madde eklemesi olmadan doğal ve organik olarak üretilmiştir. Hiçbir koruyucu madde ve renklendirici içermez.

 

Kullanımı;

Kedi konserve mamasını doğru kullanmak için pakette yazan talimatlar dikkatli bir şekilde okunmalıdır. Kedinizin boyutuna

Schesir Ton Balıklı Soslu Kedi

ve yaşına göre beslenme gereksinimleri farklılık gösterir. Bu nedenle doğru beslenme miktarı ayarlanmalı ve ölçeklendirme yapılmalıdır. Beslenme önerisi 5 Kg ortalama ağırlıktaki bir kedi için günlük – 2 kutu olarak sunulmuştur. Hava ile temas eden mamalarda bozulmalar başlar. Bu nedenle paket açıldıktan buzdolabında saklanmalıdır. En fazla üç-dört gün içerinde tüketilmelidir. Isı ve direk güneş ışığı ile temas etmemesine özen gösterilmelidir. Mamanın tüketimi esnasında yanında temiz içme suyu hazır edilmesi tavsiye edilir.

 

Faydaları;

 

 • Kedinizin sağlıklı görünmesini ve daha parlak tüylere sahip olmasını sağlar.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
 • İçerdiği protein ve minerallerle eklem ve kemiklerinin güçlenmesini sağlar.
 • Kolay sindirimi ile kedinizin dengeli beslenmesine katkı sağlar.
 • Sağlıklı beyin gelişimini ve yavrulardaki öğrenme yetisini destekler.
 • Günlük gereken besin öğelerinin alınmasını sağlar.
 • Uzun süreli olarak açlık hissini yok eder.
 • Kas yapısının gelişiminde önemli bir rol oynar.
 • Kedilerde görülen böbrek hastalıklarının riskini en aza indirmeye yardımcı olur.

 

Markalar;

Hemen hemen her markanın aynı özelliklere sahip mamaları mevcut durumdadır. Veteriner veya kullanıcı tavsiyeleri de göz önüne alınarak marka güvenirliğine göre doğru ürünü seçmek önemlidir. Petshop ve büyük marketler gibi güvenilir yerlerden ürünler satın alınmalıdır. Diğer satış noktalarına itimat edilmemelidir. Paketi açılmış ya da zarar görmüş ürünler tercih edilmemelidir. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler almaya özen gösterilmelidir. Mamayı alırken son tüketim tarihi kesinlikle kontrol edilmeli ve tarihi geçmiş ürünler alınmamalıdır.

Schesir Ton Balıklı Soslu Kedi Konservesi

Bir evcil hayvana sahip olmak neredeyse bir çocuk yetiştirmek gibidir. Hayatımıza bir sorumluluğun girmesi demektir. Onların her ihtiyacı ile ilgilenemeyecek bireyler evcil hayvan edinmemelidir. Onların yaşama, beslenme ve barınma haklarına saygı göstermeli ve bu bilinçle onlara yaklaşmak gerekmektedir. Aslında onların da insanlardan çok farkının olmadığını unutmamak gerekir.