arama

Tomi Tavşanlı Ve Kanatlı Yetişkin Pouch Kedi Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Tomi Tavşanlı Ve Kanatlı Yetişkin Pouch Kedi Konservesi

Evinde herhangi bir evcil hayvan besleyenlerin en büyük sorunlardan biri de “Kedimi, köpeğimi, evcil hayvanımı nasıl ve neyle beslemeliyim?” durumudur. Kedi maması alırken öncelikli kriterlerimizden biri de kedimizin yaşıdır. İkinci olarak kilo durumu… Kedinizin şişmanlık durumuna göre hazırlanmış özel mamalar da bulunuyor. Kedinizin erkek mi dişi mi olduğu önemli bir faktördür. Dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise kedinizin kısırlaştırılmış olup olmadığıdır. Gelişen bilim ve teknoloji ile birlikte artık kedilerin cinsine göre mama üretilmeye başlandı. Uygun bir mamayı bulmak artık samanlıkta iğne aramak gibi. Ayrıca uzun süre aynı mamayı da kullanamıyorsunuz. Kedinizde alerjen belirtiler başladığı zaman protein içeriği farklı olan mamalar denemeniz gerekebilir. Tekdüze bir besin alışkanlığı kedinizde iştah kaybına neden olabilir.

Kedinizin genç olup olmamasına göre ihtiyaç duyduğu yağ ve diğer mineral oranları farklı olabiliyor. Mesela genç kediler protein oranı yüksek yağ oranı düşük mamalara ihtiyaç duyar. Bunları göze alarak tercih edeceğiniz mamalar hakkında iyice araştırmanız gerekebilir. Sadece bununla da kalmıyor Alacağınız herhangi bir mama evinizde beslediğiniz kedinizde çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Özellikle Besin İntoleransı denilen, faydalı olduğunu düşündüğünüz tavuk, balık ve hindi gibi bazı hazır ürünlerin içinde yer alan maddelerin hayvanınızda dengesiz ve aşırı kilo alımına sebebiyet veren olumsuzluklar meydana getirebilir. Bu tip durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız kedinize mama alırken iyi bir araştırma safhasından geçmeniz gerekiyor. Ayrıca kullanacağınız mamadaki besin oranları bir mamada dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

 

Bunca seçeneğin arasında Tomi Tavşanlı ve Kanatlı Yetişkin Pouch Kedi Konservesi size yardımcı olur. Tomi Tavşanlı ve Kanatlı Yetişkin Pouch Kedi Konservesi dengeli içeriğiyle kedinizin vücut ağırlığı normal ölçütlerin %15 ile %25 oranının dışına çıkmasına ve kedinizin obez olmasına engel olur. Aksi halde alacağınız herhangi bir düşük besin zincirli bir mama kedinizde fazla yağ yakımından dolayı kilo kaybına yol açar.

 

Aldığınız bir mama ucuza mal edilmek için mısır gluteni gibi faydasız içerikle doldurulabilir. Unutmamak gerekir ki ideal bir mamanın içeri etten oluşur. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da mamanızdaki protein , yağ ve lif oranıdır. Fazla lif oranı kedinizde bağırsak sistemi sorunları meydana getirebilecekken az orandaki lif oranı kedinizde kabızlığa yol açar. Örneğin yağ oranı dengesiz olan mamalar kedinizde döküntülere sebep olabilir ya da hayvanınız haddinden fazla kilo alabilir. Tomi Tavşanlı ve Kanatlı Yetişkin Pouch Kedi Konservesi içeriğindeki Protein (% 8.5) Yağ (% 5.0) Lif (% 0.3) Kül (% 2.5) Nem % (83.0) oranıyla kedinize dengeli bir beslenme sunuyor. Ayrıca ürün içerisinde %5 tavşan eti ve kanatlı eti bulunuyor.

Kediler için günlük beslenme sınıflandırmasına uygun olarak üretilen Tomi Tavşanlı ve Kanatlı Yetişkin Pouch Kedi Konservesi evcil hayvanınızın sevdiği lezzetleri barındırıyor. Kedinizin sağlıklı bir sinir sistemine sahip olması için ve parlak bir tüy yapısı taşıması için dengeli ve faydalı beslenmesi gerektiğini unutmayın. Kedinize kuru mama vermemeye gayret edin. Çünkü kuruluğu fazla olan mamalar kedinizde kabızlığa yol açıyor. Bu yüzden içerdiği nem oranı %83 olan Tomi Tavşanlı ve Kanatlı Yetişkin Pouch Kedi Konservesini tercih edebilirsiniz.

Tomi Tavşanlı Ve Kanatlı Yetişkin Pouch Kedi Konservesi

Mama alırken içerdiği taurin oranına dikkat ediyor musunuz? Taurin yediğimiz kırmızı et ve balıklarda doğal olarak bulunuyor. Peki nedir bu Taurin? Kandaki tuz, mineral ve su dengesini sağlayan bir amino asittir. Kedinizin fiziksel ve zihinsel performansı için kırmızı et içerikli Tomi Tavşanlı ve Kanatlı Yetişkin Pouch Kedi Konservesi evcil hayvanınızın bedensel ilerlemesi için faydalı olacaktır.