arama

Toptan Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Toptan Kedi Maması

Evcil hayvan bakımında en önemli konulardan biri evcil hayvanınızı nasıl beslediğinizdir. Hayvan beslenmesinde mama kullanan evcil hayvan sahiplerinin bu konuda çok duyarlı olmaları ve doğru mamaları seçmeleri gerekir. Bazı hayvanlar yiyecekleri konusunda oldukça seçicidirler. Özellikle kediler yedikleri bir besin maddesinin bozuk olup olmadığını hemen anlayabilirler ve damak zevklerine çok düşkün hayvanlardır. Kedilerin beslenmelerini dengeli ve doğru şekilde sürdürebilmek için mümkünse henüz daha yavru iken kedinizin beslenmesine önem verip uygun şekilde kedinizi beslemeniz gerekir. Çünkü kedilerin sevdikleri pek çok yiyecek, henüz bebekken anne sütü ile beslenme dönemlerinde annelerinin tükettikleri yiyeceklerdir. Yavru kedilerin ileride her çeşit besin ile beslenebilmeleri için süt emme döneminde de ek besinlerle desteklenmeleri gerekir. Böylece kedinizde mutlaka yerleşecek olan beslenme alışkanlığını kontrol altında tutabilirsiniz.

 

Kediniz artık büyüdüğünde onu hangi mama ile beslediğiniz büyük önem taşımaktadır. Bir mamanın kedinizin sağlığı üzerinde nasıl bir etki yapacağını anlayabilmek için ilk etapta satın alacağınız mamanın içindekiler kısmını kontrol etmeniz faydalı olabilir. Kedi mamalarının içeriklerine baktığınızda bazı mamalarda birtakım besin değerlerinin çok az miktarda olduğunu, kedinizin sağlığı için gerekli bazı besin değerlerini hiç içermediğini ya da içerdiği bazı besin yapıtaşlarını olması gerekenden çok farklı şekilde içerdiği için kedinize zarar verebileceğini anlayabilirsiniz. Örneğin; bazı kedi mamalarında mineral miktarı yok denecek kadar azdır, bazı mamalar da ham protein içermektedir. Mama satın alacağınızda eğer hangi markanın daha iyi olduğuna karar veremiyorsanız bu konuda internet üzerinden birtakım araştırmalar yapabilirsiniz. Özellikle hayvanseverlerin ve evcil hayvan sahiplerinin düşüncelerini paylaştıklarını forum siteleri size çok yardımcı olabilir. Çünkü bu kişiler bahsettiğimiz forum siteleri üzerinden direkt olarak yaşadıkları olayları yani tecrübelerini aktarmaktadırlar.

 

Kedi mamaları satın alırken kedinizin sağlığı üzerindeki etkilerinin sizi düşündürdüğü kadar mama fiyatlarının da düşündürmesi normaldir. Piyasada pek çok markada kedi maması vardır ve fiyatları da gerek özelliklerine, gerekse üretim yerlerine bağlı olarak değişmektedir. Mama satın alırken daha hesaplı olmak isteyen bazı kedi sahipleri toptan kedi maması almayı tercih etmektedirler. Toptan kedi maması satın almak bazı markalar söz konusu olduğunda daha avantajlı olsa da bazı markalarda bütçeniz için değişen pek bir şey olmamaktadır. Toptan kedi maması satın almak istediğinizde internet sitelerine başvurabilirsiniz. Pek çok internet sitesi üzerinden toptan kedi maması satışı yapılmaktadır. Bu sitelerde en çok görebileceğiniz markalar; Royal Canın ve Goody olacaktır demek yanlış olmaz. Bu marka mamaların özelliklerini inceleyecek olursak şöyledir:

 

1- Royal Canın Kedi Maması

 

Bu mama markası diğer markalara göre biraz daha pahalı olsa da kaliteli bir mamadır. Ancak bazı kedi sahipleri mamanın kedilerini şişmanlattığını düşünmektedirler. Royal Canın kedi mamasının kedilerini çok daha hareketli bir hale getirdiğini ve dışkılama konusunda olumlu değişiklikler sağladığını belirten kedi sahiplerinin sayısı da oldukça fazladır. Mamanın içindekiler kısmına bakıldığında pek çok mama ile hemen hemen aynı olsa da saydığımız özellikleri, kedi sahipleri tarafından daha fazla tercih edilen bir mama olmasını sağlamaktadır. Toptan olarak aldığınızda fiyat avantajı sağladığı gibi büyük boy ve küçük boy paketleri arasında da bir fiyat avantajı sağlamaktadır.

 

2- Goody Kedi Maması

Toptan Kedi Maması

Bu kedi maması hemen hemen her bütçeye uygun fiyatlı mamalar arasındadır. İnternet üzerindeki forum sitelerinde mama hakkındaki olumlu ve olumsuz düşüncelerin sayısı birbirine çok yakındır. Ancak direkt olarak mamanın içeriği ve özellikleri incelendiğinde kedinizin dengeli beslenebilmesi için gayet uygun olduğu görülmektedir. Toptan satın alınmak istendiğinde de bütçenize katkı sağlayabilecek bir mama markasıdır.