arama

Whiskas Biftekli Konserve Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Whiskas Biftekli Konserve Kedi Maması

Kedi severler bilirler kedi bakımı oldukça zahmetli ve dikkat isteyen bir iştir. Aşısı, damlaları ve rutin veteriner bakımları bir yana kedinin yaşına, ırkına ve sağlık durumuna göre uygun mamayı bulmak, bulduğumuz mamayı kedimize kabullendirmek çok zordur. Kedi bakımında bu tip beslenme sorunlarını en aza indirgemek için uyulması gereken en önemli kural kedimizi yavru ve gençlik döneminden itibaren uygun mamayı tüketmeye alıştırmaktır. Bu geçiş dönemi oldukça hassas bir dönemdir. Kedilerimiz annesinden beslendiği için bu alışkanlığını bırakmak istemez ve diğer besinleri şiddetle reddeder. Kedi yavruları süt ve süt ürünlerine son derece düşkündürler. Yetişkinlik yani 1 yaşına tekabül eden bu döneme kadar günde 2 kase süt ile beslenebilir. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken kedilerin inek sütüne olan hassasiyetidir. İnek sütü kedilerde ishal ile sonuçlanabilir. Bu sebeple vereceğimiz süt yağsız, sulandırılmış ve süt tozu eklenmiş olmalıdır. Böylece besleyiciliği doğru bir şekilde tamamlanmış olur.

 

Zorlu geçiş dönemine bazı kediler kolaylıkla uyum sağlarlar fakat bazı kediler bu dönemde oldukça inatçı ve seçici olabilirler. Daha iri taneler, daha farklı bir kıvam ve formülasyon değişikliği sevmeyen ve inatçı tutum sergileyen küçük dostlarımız için bizler tarafından kolaylaştırılmalıdır. Kademeli olarak tükettiği mamaya birkaç gün boyunca yavru kedi maması karıştırarak alışma dönemini kolaylıkla atlatabilirsiniz.

 

Geçiş dönemini atlattık peki bundan sonra kedimizin bakımında nelere dikkat etmeliyiz?Bu önemli bir soru. Çünkü minik dostlarımızın sağlıklı ve uzun ömürlü olması için rutin veteriner bakımları harici bizlere düşen en önemli konu beslenme ve doğru mama seçimi. Peki seçtiğimiz mamanın doğru ve profesyonel bir mama olduğunu nasıl anlayacağız?Öncelikle dikkat etmemiz gereken en önemli unsur kedimizde gözlemleyeceğimiz sağlıklı bir deri ve parlak tüyler sağlaması. İkinci önemli unsur kolay sindirilebilir ve sağlıklı bir mama olması. Üçüncü unsur kedimiz yavruluktan yetişkinlik dönemine geçerken güçlü ve sağlıklı kemik ile eklem yapısı oluşturması. Dördüncü unsur tercih ettiğiniz mamanın içeriği. Mineral ve vitamin bakımından kedimizin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamalı. Beşinci unsur kedimize güçlü ve sağlıklı bir kas sistemi sağlaması. Altıncı ve son unsur ise kedimizin bağışıklık sistemini güçlendirmesi.

 

 

 

Kedilerimiz yavru dönemleri, yetişkinlik dönemleri ve yaşlılık dönemlerinde çeşitli hassasiyetlere sahiptirler. Örneğin yetişkinlik dönemindeki bir kedi üriner problemlere sahiptirler bu sebeple beslenmelerinde magnezyumu az mamalar tercih etmelisiniz. Yaşlılık dönemindeki bir kedi ise böbrek rahatsızlıklarına yatkındır. Bu sebeple beslenmelerinde seçilecek olan mamaların fosfor miktarı çok yüksek olmamalıdır.

 

Kedilerimizin bu tip yavru dönemi, yetişkinlik dönemi ve yaşlılık dönemi hassasiyetlerine dikkat edebilmemiz açısından tercih edilen mamanın şeffaf bir içerik ile sunulması çok önemlidir. Böylelikle sevimli dostlarımızın ihtiyaçlarına uygun mamayı kolaylıkla seçebiliriz. Bu konuda muadili bir çok ürüne nazaran dikkat çeken ürünlerin başında şüphesiz Whiskas gelmektedir. Her yaştan ve ırktan kediye uygun çeşitli boylarda ve ambalajlarda mama üreten Whiskas son derece güvenilir bir marka olarak gözümüze çarpıyor. Zengin besin içeriği ve kedimizin ihtiyacı olan vitamin ile mineraller içeren Whiskas mamaları ile kedilerinizi mükemmel besleyici öğünler bekliyor.

Whiskas Biftekli Konserve Kedi Maması

Whiskas bir mamadan beklediğiniz tüm koşulları sağlamaktadır. Kedinize sağlık ve uzun ömürler doğru mama seçiminden geçiyor ise Whiskas’ın çok çeşitli ürün yelpazesinden kedinize uygun mamayı seçmek çok kolay. Tavuklu, ton balıklı, sığır etli Whiskas mamalarının yanı sıra Whiskas Biftekli Konserve Kedi Maması ile kedinizi çok lezzetli bir öğün bekliyor. Sevimli etobur dostlarımız kedilerin en sevdiği öğün şüphesiz balık olacaktır. Fakat Whiskas Biftekli Konserve Kedi Maması ile balığın yeri her an dolabilir. Zengin besin değerleri ile kedinizin sağlığı için gereken her şey Whiskas Biftekli Konserve Kedi Maması ile sevimli dostlarımızın yanında. 12 aydan büyük kedileriniz için uygundur. Kullanım talimatları çerçevesinde örneğin 4 kiloluk kedinize günlük 80gr verebilirsiniz. Tabi belirtlilen bu miktarlar kedinizin sağlık, hareketlilik, egzersiz durumlarına göre değişiklik gösterebilir. Whiskas Biftekli Konserve Kedi Maması ile bol vitaminli ve sağlıklı öğünler.