arama

Whiskas Biftekli Yetişkin Konserve Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Whiskas Biftekli Yetişkin Konserve Kedi Maması

Yetişkin kedimizin damak lezzetine uygun ve 1 yaş üzeri tüm kedilerin ihtiyacı olan tüm besin maddelerini içeren, Whiskas markanın yaş bir mama alternatifidir. Oda sıcaklığında muhafaza edilmesi gerekir, ağzı açılıp kullanıldıktan sonra ağzını tekrar kapatarak buzdolabında muhafaza edilmeli ve en geç üç gün içinde tüketilmesi gerekir. Kedimize dolaptan çıkartır çıkartmaz değil de, biraz oda sıcaklığında bekletilip ısındıktan sonra sunumu yapmak ve yanında mutlaka bir tas su ile bu sunumu gerçekleştirmek çok daha faydalı olacaktır.

 

Whiskas biftekli yetişkin konserve kedi maması muhteviyatı açısından yaralı bir mamadır. Yetişkin kedi üzerindeki olumlu etkilerinin en önemlileri şunlardır.

 

1-Kedinin her türlü gelişimine destek sağlar

2- İçerdiği vitamin ve antioksidanlarla bağışıklık sistemini takviye eder.

3-Metabolizmasını dengeler

4-Sindirimi kolaylaştırır

5-İçindeki kalsiyum ve fosfor ile diş ve kemik yapısını destekler

6-İçindeki dengeli protein ile güçlü bir kas yapısını inşa eder

7-Taurin ve bir takım vitaminlerle (özellikle içerdiği A vitamini) göz ve kalp kaslarını güçlendirir.

8-İhtiyacı olan enerjiyi dengeler

9-Tüylerinin sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar, dökülmesini engeller.

 

400 gr. lık kutularda satışa sunulan mamada, et oranı yüksektir. İçinde tavuk eti, kuzu eti, sığır eti ve su harmanlanmış olarak bulunur ve jellendirme maddesi ile tamamlanmıştır.

 

Ayrıca renklendirici, koruyucu ve tatlandırıcı maddeler ile, taurin, vitamin ve bazı minerallerde içerir. Aslında sağlıklı bir mamada suni renklendirici, koruyucu ve tatlandırıcı maddelerin bulunmaması gerekir. Ancak yine de et oranının, yüksekliği, taurin ve A vitamininin varlığı bu mamayı kaliteli ve pahallı mamalar sınıfına sokmaktadır.

 

Günlük beslenme miktarı kedimizin günlük enerjisi, aktivitesi, egzersiz durumu mizacı ve strese bağlı olarak ayarlanır. Ancak yine de kilo durumu gözlenmeli ona göre ayarlanma yapılmalıdır. Yetişkin kediler yaşlılığa doğru kilo olmaya başlarsa ya da tam tersi vermeye, endokrinolojik anlamda sıkıntı olduğu düşünülebilinir. Sırf bu yüzden bile bu mama kullanılmalı, zaman içerisinde metabolizması dengelenerek, ideal kiloya ulaştırılmalıdır.

 

Piyasada muadili olan bazı mamaları oranla fiyatı biraz daha makul olup, kalite ve güvenilirlik açısından ideal bir mamadır.

 

            Whiskas biftekli yetişkin konserve kedi maması için besin önerisi tablosu basit bir şeklide şöyledir.

 

Mama miktarı ağırlıkla doğru orantılıdır. 1-2 kg arası için 100-200 gr. , 3-4 kg için 300-400 gr ve 5-6 kg. için 500-600 gr. olarak ortalama tüketim yapmasına izin verilebilir.

 

Whiskas biftekli yetişkin konserve kedi maması içinde, genel anlamda bulunan besin ve mineraller: et(tavuk ve tavuk türevleri, kuzu eti, sığır kalbi ve sığır karaciğeri) su, soya yağı, jellendirme maddeleri, taurin, A vitamini, D3 vitamini ve E vitamini, kalsiyum, fosfor, sodyum. Ayrıca bileşenlerinde; Nem, ham kül, ham yağ, ham protein ve ham selüloz bulunmaktadır.

 

Kedilerimiz için doğal vitamin, protein ve vitamin kaynağı olan bu mamanın içindeki, krema içinde pişmiş leziz sosları ile tat olarak çok tercih edilmekte ve değişik seçenekleri ile de (somonlu, ciğerli vb. ) lezzet şöleni oluşturmaktadır.

Whiskas Biftekli Yetişkin Konserve Kedi Maması

Bebekken çok hareketli ve aktif olan kedimiz yetişkinlik döneminde sakinler, yaşlılık döneminde ise ağırlaşır. Tıpkı yaşlanmaya başlayan bir insan anatomisinde olduğu gibi değişiklikler yaşayan kedimiz için biz pet sahipleri , her şeyi yapmalı ve onun sağlığını daha yoğun bir şekilde düşünmeye başlamalıyız. Yılda iki kez check-up ziyaretleri, aşılar, iç ve dış parazit temizliklerinin yanısıra sağlıklı beslenmesi ve besleyici bir mama markası seçilmesi çok önemlidir. İşte bu anlamda Whiskas biftekli yetişkin konserve kedi maması hem en sağlıklı tercihlerden biri, hem de kaliteli olmasına rağmen en uygun fiyatlı kedi mamasıdır. Oyunbaz ve bizleri karşılıksız seven bu minik dostlarımız için her şeyin en güzelini yapmaya çalışmak baş vazifemizdir.